Trudne kredyty – jak sobie z nimi poradzić?

Pojęciem trudnych kredytów określa się kredyty, których uzyskanie jest dla kredytobiorcy niełatwe. Przyczyną odmowy nie jest jednak widzimisię banku, a nasza zdolność kredytowa. Jest to ocena, opierana na naszym profilu w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). Za każdym razem, gdy spóźniamy się z opłatą rat, kredytodawca może nam wystawić negatywną ocenę. Gdy takich ocen robi się więcej, spada nasza zdolność kredytowa, a wraz z nią – szanse na uzyskanie kolejnego kredytu. Nie bez znaczenia są też sytuacje niezależne od BIK – niskie pensje, brak stałego miejsca zatrudnienia. Co gorsza, wystarcza zaledwie jedna z tych rzeczy, aby bank mógł uznać nas za niewypłacalnych. Czy oznacza to, że wszystko stracone? Niekoniecznie.

Pomoc profesjonalisty

Aby móc uzyskać kredyt w sytuacji, która wydaje się być stracona, warto jest zawczasu udać się do doradcy kredytowego. Nie stracimy przez to pieniędzy, ponieważ tacy specjaliści nie pobierają opłat z góry. Sam doradca będzie nam towarzyszyć na każdym etapie pozyskiwania kredytu – od ubiegania się o niego, aż po jego finalną spłatę. Nawet w przypadku trudnych kredytów, może on przeprowadzić skuteczne negocjacje z bankiem w sprawie ich udzielenia.

Nie zrażajmy się więc, jeśli mieliśmy do tej pory problemy ze spłatą rat na czas. Nawet brak zaległości, opłacanych zwyczajnie po ustalonym terminie, może bowiem doprowadzić do pojawienia się trudnych kredytów. Pamiętajmy, że nie jesteśmy w tej sytuacji sami, a odpowiednia pomoc pozwoli nam na uzyskanie potrzebnego zastrzyku pieniężnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *