Pożyczki pod zastaw auta bez BIK – idealne wyjście dla zadłużonych

Wziąć pożyczkę jest nietrudno, lecz napotkać problemy z jej spłatą jest jeszcze łatwiej. Z tego też powodu, coraz więcej osób zostaje wpisanych do BIK, widniejąc jako pożyczkobiorcy niewiarygodni. Ludziom tym ciężko jest uzyskać szybką pomoc finansową, ponieważ banki i firmy pożyczkowe mogą odmówić ich udzielenia. Jak zapewnić sobie szybki zastrzyk gotówki, nie musząc martwić się o decyzję kredytodawcy? Coraz popularniejszą opcją stają się pożyczki pod zastaw auta, będące alternatywą dla, na przykład, zastawieniu mienia.

Bezpieczeństwo pożyczek pod zastaw

Uwzględniając warunki pożyczki, firma weźmie pod uwagę stan naszego samochodu. Standardowo możemy liczyć na otrzymanie 60% ogólnej wartości auta, lecz w przypadku lepszej oceny kredytowej, możliwe jest uzyskanie jeszcze większej ilości pieniędzy – aż 85%. Kwoty te znacznie przewyższają standardowe kredyty, co stanowi ogromną zaletę. Dodatkowo, prawdopodobieństwo odmowy jest tu znacznie niższe, ponieważ nasz samochód staje się zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy. W przypadku zaległości w spłacie, będzie on mógł wówczas przejąć nasze auto, nie pożyczając pieniędzy w ciemno. Wszystko odbywa się też bez udziału BIK i KRD – nie ma tu znaczenia, czy mamy długi, czy nie.

Pożyczki pod zastaw auta to jednak nie tylko spora zapomoga finansowa, ale także bezpieczne wyjście, pozwalające nam, w przypadku problemów ze spłatą, na uniknięcie utraty dachu nad głową, jak to bywa w przypadku zastawienia domu. Podczas spłacania rat, samochód w dalszym ciągu jest dla nas dostępny (pożyczkodawca może nam go odebrać dopiero w przypadku zaległości w spłacie), zaś po kompletnej spłacie pożyczonej sumy, wraca on w nasze posiadanie.

Kwestie formalne

Kolejną zaletą dla osób potrzebujących szybkiej pomocy finansowej jest sama procedura składania wniosku o pożyczki pod zastaw auta. Opiera się ona na podaniu danych naszych i zastawianego samochodu (model, rok produkcji, numer rejestracyjny, numer VIN). Po złożeniu wniosku, na odpowiedź czeka się tylko 24 godziny. Pieniądze są nam przekazywane praktycznie od ręki, zaś w naszym interesie leży już tylko sumienna spłata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *