Pożyczka pod zastaw auta – jak to wygląda?

Nierzadko zdarza się, że osoba ubiegająca się o pożyczkę nie jest w stanie jej otrzymać, ze względu na niską zdolność kredytową. Jest to częsty przypadek zwłaszcza wtedy, gdy zwykła osoba chce zaciągnąć kredyt na sumę przekraczającą 10 000 złotych. Wielu pożyczkodawców odmawia wówczas jej udzielenia, ponieważ pożyczkobiorca może nie być w stanie spłacić długu. Wysoka pożyczka wiąże się też z dłuższymi formalnościami, wymagającymi od nas doniesienia pożyczkodawcy wyciągu z konta lub zaświadczenia od pracodawcy. Jak tego wszystkiego uniknąć, jednocześnie zapewniając sobie pozytywną decyzję o udzieleniu pożyczki? Odpowiedzią często jest pożyczka pod zastaw auta.

Zalety pożyczki pod zastaw

Jeszcze kilka lat temu, osoby chcące ubiegać się o pożyczkę pod zastaw musiały liczyć się z utratą dostępu do swoich samochodów do momentu jej spłaty. Obecnie możliwe jest złożenie wniosku o kredyt, zastawienie samochodu z jednoczesnym otrzymaniem 60-85% jego wartości i dalsze korzystanie z wozu. Jest to rozwiązanie nie tylko błyskawiczne, ale też bezpieczniejsze od, na przykład, zastawienia domu. Pieniądze z takiej pożyczki otrzymać możemy nawet wtedy, gdy naszą sprawą zajął się komornik. Pożyczka pod zastaw auta to także idealna opcja dla ludzi, dla których samochód jest źródłem utrzymania, czyli dostawców lub taksówkarzy.

Ogromną zaletą takiej pożyczki są też uzyskiwane przez nas kwoty, nierzadko przekraczające 100 000 złotych. Nie musimy się też martwić o krótki termin spłaty, będący główną wadą wysokich chwilówek.

Składanie wniosku

Procedura składania wniosku o pożyczkę pod zastaw nie odbiega zasadniczo od ubiegania się o chwilówkę. Po podaniu naszych danych osobowych i kontaktowych, musimy też podać wszystkie konieczne dane dotyczącego zastawianego auta – numer VIN, numer rejestracyjny, rocznik oraz marka. Na odpowiedź czeka się krótko, bo tylko 24 godziny. Jeśli potrzebujemy zatem szybkiej pomocy finansowej, warto jest rozejrzeć się za dostępnymi opcjami, dotyczącymi pożyczki pod zastaw auta. Jest to rozwiązanie szybkie i nie narażające nas na ewentualną utratę mieszkania w przypadku problemów ze spłatą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *