Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Dług nie jest zjawiskiem rzadkim. Spora część naszego społeczeństwa korzysta z ofert pożyczkowych. Z czasem prowadzi to do sytuacji, gdzie konieczna jest spłata kilku kredytów, lecz suma rat, wraz z bieżącymi rachunkami, znacznie utrudnia nadążenie z uregulowaniem należnej kwoty. Sytuacje te określa się powszechnie mianem spirali finansowej. Wyjść jest z niej trudno, ponieważ każda kwota zaległa ma negatywny wpływ na nasze notowanie w BIK. A kiedy osiąga ono naprawdę niski poziom, o co przy kilku kredytach nietrudno, większość kredytodawców nie zgodzi się na udzielenie nam kolejnej pomocy finansowej. Rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, świadczony przez firmy zajmujące się pomaganiem dłużnikom w wyjściu z spirali.

Czym jest konsolidacja?

Jest to nic innego, jak proces połączenia kilku zobowiązań w jedno. Nasze raty stają się tańsze, zaś my otrzymujemy jeden konkretny dzień każdego miesiąca na ich spłatę. Przekłada się to, oczywiście, na wydłużenie ogólnego okresu spłaty, lecz umożliwia też jednocześnie na powolne wyjście na prostą. Dokładna suma pieniędzy, którą musimy zapłacić w każdej racie, jest uwarunkowana naszą sytuacją finansową, ilością zobowiązań oraz kwestiami podstawowymi, czyli oprocentowaniem, czy też prowizją. Pamiętajmy też, że po uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych, możemy też zwrócić się do naszych poprzednich pożyczkodawców z prośbą o usunięcie negatywnych ocen w BIK.

Co powinniśmy wiedzieć, zanim połączymy zobowiązania?

Podstawową regułą jest tu sprawdzenie wiarygodności firmy, udzielającej tego typu usług osobom zadłużonym. Nie brakuje bowiem na rynku naciągaczy, żerujących na desperackiej sytuacji osób żyjących z długiem. Zanim więc wybierzemy kredytodawcę, sprawdźmy opinie na jego temat. Pozwoli nam to na uniknięcie pogorszenia naszej sytuacji. Czasem może się też zdarzyć, że nie wszystkie z naszych zobowiązań zostaną włączone do konsolidacji, co też powinniśmy wziąć pod uwagę.

W większości przypadków, skorzystanie z usług zaufanej firmy wiąże się ze sporą ulgą dla dłużnika i możliwością spokojnej spłaty zaległych rat. Pamiętajmy jednak, że kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest opcją wymagającą od nas uczciwego podejścia do sprawy, ponieważ nowy kredytodawca nie będzie sam spłacać naszych dotychczasowych zaległości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *