Kredyt dla firm na start – jak złożyć prawidłowy wniosek?

Wielu młodych przedsiębiorców marzy o wkroczeniu na rynek ze swoją własną firmą. Niestety, aby można było wystartować z własną działalnością, potrzebne są pieniądze, i to niemałe. A z tym mogą już być problemy, ponieważ wielu kredytodawców nie udziela kredytów od pierwszego dnia działalności. W większości wypadków, firma musi istnieć na rynku od 6 do 12 miesięcy, zależnie od polityki kredytodawcy. Czy uzyskanie kredytu dla firm na start jest zatem niemożliwe? Niekoniecznie. Na rynku istnieją bowiem parabanki, które udzielają pomocy finansowej także i najmłodszym przedsiębiorstwom. W naszym interesie leży jedynie odpowiedni wniosek.

Składanie wniosku

Składając wniosek o kredyt, musimy jednocześnie udowodnić kredytodawcy, że jesteśmy wiarygodni i świadomi naszych możliwości. Z tego też powodu, kluczową rolę odgrywa tu biznesplan. Opisujemy w nim działalność naszego przedsiębiorstwa, analizę rynku, prognozowane wydatki i zyski oraz potencjalne zagrożenia. A jeśli sporządzenie biznesplanu brzmi dla Ciebie jak czarna magia, możesz skorzystać z usług specjalistów, zajmujących się ich tworzeniem (ceny wynoszą od kilkuset do tysiąca złotych). Znacznie zwiększy to nasze szanse na kredyt dla firm na start.

Składając wniosek o taki kredyt, musimy okazać też dokument tożsamości (wystarczy tu dowód osobisty, czasem konieczne jest okazanie także paszportu lub prawa jazdy) oraz dokumenty założycielskie, np. potwierdzenie zgłoszenia się do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Prawidłowy, szczegółowy wniosek zwiększy nasze szanse na uzyskanie kredytu dla firm na start działalności. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepszy biznesplan nie jest stuprocentowym świadectwem naszej wiarygodności, zaś kredytodawca ma prawo przyjrzeć się, czy pieniądze z kredytu faktycznie zostały włożone w start naszej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *